slide1 slide2 slide3 slide4 slide5 slide6 slide7 slide8

FİNİKE MARİNA


* Marina,doğal ve geleneksel dokusunu muhafaza etmesi yanında, aynı zamanda oldukça gelişmiş bir sahil kasabası olan ve yıl boyu canlı bir yapıya sahip 11.000 nüfuslu Finike kentinin merkezinde yer almaktadır.
* Ilıman iklim kuşağında yeralan ve yıl boyu her tür hava şartına karşı emniyetli bağlama imkanı sağlayan korunaklı bir limana sahiptir.
* Doğu Akdeniz'in işlek yat rotaları üzerinde yeralan önemli bir giriş-çıkış noktası olup; özellikle İsrail, Mısır ve Kıbrıs'tan giriş yapan yatlar için ana giriş limanıdır.
* Donanımlı ve her geçen gün gelişen marina ve teknik servis olanaklarına sahiptir.
* Akdeniz foklarının (Monachus monachus) ve yunusların uğrak yeri olan marina, doğal çevresiyle uyumlu ve temiz deniziyle Mavi Bayrak ile ödüllendirilmiştir.
* Marina Yat Kulübü (Porthole) bünyesinde yılboyu teknesinde yaşayan yatçılar için kış ayları süresince sıcak bir ortamda çeşitli sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.
* Coğrafi konumu sayesinde hakim rüzgarlara kapalı olan Finike Marina, Kuzey ve Güney mendirekleri ile oldukça korunaklı bir kışlama limanıdır.
* Setur Finike Marina bir giriş-çıkış limanıdır. Liman otoriteleri marina içerisinde yeralmakta olup; tüm transitlog, pasaport giriş -çıkış ve kışlama işlemleri marina ofis tarafından yürütülmektedir.
* Türkiye kıyıları ve Akdeniz'in doğusundaki en uygun fiyatlara sahip marina olması ve sunduğu kışlama imkanları ile Finike Marina en çok tercih edilen kışlama limanları arasındadır.
* Finike Marina, uluslararası charter ve düzenli uçuşlar bakımından Türkiye'nin en yoğun turizm havaalanları olan Antalya'ya 1,5 saat (125 km) ve Dalaman'a 2.5 saat (225km.) mesafededir.Her iki havaalanına gidişte ve yurtdışından dönüşte,
ulaşım özel indirimli taksi seferleriyle sağlanmaktadır.
* TYHA (The Yacht Harbour Association) ve CA (Cruising Association) üyesi olan Setur Finike Marina diğer birçok uluslararası yat kulübü ile de temas halindedir.
* Setur Finike Marina, Uluslararası EMYR ((Eastern Mediterranen Yacht Rally) ve AYR (Aegean Yacht Rally) organizasyonlarının yanısıra uluslararası LA ROTTA DEL LEVANTE yarışına da ev sahipliği yapmaktadır.

Sizin de unutamayacağınız bir tatil anınız olsun ister misiniz?

Bize Ulaşın!

Akdeniz Cad. Sahilkent
FİNİKE - ANTALYA / TURKİYE
 
Telephone: +90.242.855 57 77
Email: sales@amelas.com
Website: www.amelas.com
 

Finike E-Bülten

Lütfen e-bülten almak istiyorsanız mail adresinizi yazınız.

 

 

Fotoğraf Albümümüzden